Ogłoszenia parafialne
1. W nadchodzącym okresie obchodzimy następujące święta: 17 stycznia świętego Antoniego Opata; 19 stycznia św. Józefa Pelczara biskupa; 21 stycznia św. Agnieszki ; 27 stycznia św. Jerzego Matulewicza; 28 stycznia św.. Tomasza z Akwinu;;
2. Jak zawsze w styczniu obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan., który trwa 0d 18 do 25 stycznia. Nazwa Kościół Chrześcijański obejmuje między innymi: Kościół Katolicki, Kościół Prawosławny, Kościoły Protestanckie i inne. Uwarunkowania polityczne i historyczne doprowadziły do tych podziałów jakie zaistniały w kościele założonym przez Pana Jezusa. Do Dziś łączy nas jeden chrzest w imię Pana Jezusa. W tygodniu Modlitw o Jedność modlimy się również za wyznawców judaizmu i islamu. Te trzy religie: chrześcijaństwo, judaizm, islam są religiami w sensie ścisłym. Buddyzm i Hinduizm mają charakter światopoglądu, a nie religii. Nie ma w nich obecności realnego osobowego Boga, a są tylko idee walki z cierpieniem
3. W stycznia, w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność obchodzimy Dzień Judaizmu. Wspólnie modlimy się do Boga aby dialog z wyznawcami judaizmu prowadził chrześcijan do pogłębienia własnej duchowości, a wyznawców judaizmu do odkrycia w Chrystusie Mesjasza..;
4. Niedziela 22 stycznia jest Niedzielą Słowa Bożego, która jest poświęcona „celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego” . W tym czasie rozpoczynają się publiczne czytania Pisma Świętego.
5. W niedziele 15 stycznia 2023 zakończyłem odwiedzanie rodzin w Waszych domach w naszej parafii. Dziękuję wszystkim rodzinom za serdeczne przyjęcie mej osoby jako proboszcza parafii. Niech pokój Boży i Miłość zamieszka w Waszych domach. Dziękuję za przyjęcie, za posiłek wspólnie spożyty, za rozmowę. Niech Bóg obdarza Was zdrowiem i siłą do miłowania swych bliźnich. Na drzwiach wejściowych domu proszę napisać kredą poświęconą 6 stycznia: C+M+B 2021. To znaczy : Chrystus błogosławi dom i domowników
6. Nie zawsze mogliśmy się spotkać na kolędzie w domu rodzinnym, rozumiem, że godziny pracy i stan zdrowia utrudniają wzajemne spotkanie się w terminach ogłoszonych na kolędę. Proszę o telefon , aby się umówić w odpowiednim terminie.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii poza kolędą: P. Kapuścińscy seniorzy, Pewna osoba, Pewna osoba, P. Dorobisz Krystyna
8. Zbiórka odpadów elektronicznych. 17 lutego 2023 można składować odpady elektroniczne na parkingu przy kościele, zużyty sprzęt AGD. O godzinie 15 30 zostaną one odebrane przez odpowiednią firmę. Zbiórka ta jest organizowana każdego roku. Dochód wspiera misje.
9. W miesiącu lutym rozpoczną się spotkania z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania;
H gmm , umor tygodnia:
W kościele dewa pająki budza się z długiego snu zimowego/. Opowiadaja sobie jak spędziły zimę.
Pierwszy mówi to było okropne . ulokowałem się w dzwonnicy i ciagle mnie budzono …. Och mój abiedna głowa A ty jak się miewasz?
Przeciwnie mówi drugi nikt mi nie przeszkadzał! a gdzie się umieściłeś pyta pierwszy pająk. W głębi kościoła mówi drugi w skarbonce na datki dla biednych …..
Pobierz jako PDF